KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16857414
nr 1685 7414
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogslandskap. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x47 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 mars 2025
kl 18:44:09
6/3 12:16:18
David Wallin
Läs mer om David Wallin